USD : 33.1133
EUR : 36.0438

Ücretsiz Keşif Talep

BAYİ GİRİŞİ
+90(332) 351 23 74

CCTV kelimesinin açılımı “Close Circuit TeleVision”dır. Türkçe’de “Kapalı Devre Görüntüleme” olarak geçmektedir. CCTV, televizyondan farklı olarak geniş kitlelere yayın yapmak yerine sadece belirli bir alanın izlenmesini sağlamaktadır. Güvenlik kamera sistemleri, her ne kadar güvenlik amaçlı olarak kullanılsa da günümüzde; kişi sayma, plaka okuma vb. alternatif izleme ve analiz seçenekleri bulunmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri, günümüzde zayıf akım sistemleri içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Güvenlik kamera sistemleri; seslendirme ve acil anons sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemlerigibi bir çok sistem ile entegre olarak çalışmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri günümüzde; caddeler, okullar, hastaneler, bankalar, ofisler, evler vb. aklımıza gelebilecek her yerde kullanılmaktadır. Günümüzde CCTV çözümleri, gelişen teknolojiye paralel olarak kullanıcı ihtiyacına göre çeşitlilik göstermektedir. Güvenlik kamera sistemlerinin kalitesi, kullanılan ürünlere göre çok ciddi farklılıklar göstermektedir. Kimi görüntüler çok düşük ışık seviyelerinde bile cam gibiyken, kimileri de aydınlık ortamda çamur gibidir. CCTV, başta güvenlik ve suçla mücadele alanlarında kullanılmasının yanı sıra; kişi sayma, plaka okuma, trafik kontrol, kişi takip vb. alternatif izleme ve analizseçenekleri bulunmaktadır.